Z důvodu nestabilního trhu v cenách energií dochází k přehodnocení historicky zavedených standard vytápění, energetických úspor včetně možné využitelnosti nových energetických zdrojů. Společnost Virin Trade provádí instalace infratopných rohoží, topných panelů, rekuperačních jednotek, klimatizací a tepelných čerpadel. Nabízíme též práce související s podlahovým topením jako je spodní termo a hydro izolace nebo instalace vrchních podlahových vrstev. Díky celku prací a evidenci zakázky včetně fotodokumentace dochází k jednotnému záručnímu i pozáručnímu servisu. Předkládáme investorovi několik variant řešení.


Postup:
- Prostudování zadání od investora
- Fyzická obhlídka prostor
- Technický návrh řešení
- Příprava technologického postupu
- Kompletní realizace zakázky
- Proškolení investora s technologiemi
- Záruční a pozáruční servis


Topný systém HEVOLTA


Revoluční nano systém infra vytápění, který prostřednictvím nejnovější technologie vnese do Vašeho prostoru pocit příjemného tepla a pohody. Hevolta představuje nejkomfortnější způsob vytápění, který díky speciální nano infra technologii prohřeje váš prostor zdraví prospěšným teplem. Instalace možná do podlah a stěn. Inteligentní termo řízení designovými termostaty. Dlouhá záruka! Rychlá instalace. Spotřeba elektrické energie s topnou rohoží Hevolta je díky použité moderních materiálů (uhlík a grafen) o 30% nižší než při běžném podlahovém topení. Velký důraz při montáži je kladen na napájení topného systému vetkanými kabely, které zaručují vysokou životnost rohože. Infračervené záření s dlouhou vlnovou délkou je neškodné pro člověka a prospěšné pro všechny živé organismy


REKUPERACE


Rekuperační jednotky se používají u systému větrání budov, je synonymem zpětného zisku tepla. Rekuperací se pouští venkovní vzduch, který se ohřívá díky teplosměnné ploše v opačném směru odváděného vzduchu z prostor. Výhodou rekuperace je pravidelný přísun čerstvého ohřátého vzduchu a odvod pachů z místností. Systém velmi redukuje vzdušnou vlhkost, stejně jako kondenzaci na zdech a tím i plísně. Jelikož není žádná část stěn výrazně ochlazována jako při otevřeném okně, není problém ani s tímto typem kondenzace. Rekuperační jednotky mají kvalitní pylové filtry, tak máte pod kontrolou co dýcháte. Díky větrání s rekuperací dochází ke značné k úspoře energií a to především v zimních měsících. Při nastavení lehkého přetlaku lze snížit i koncentraci radonu v domech. U rekuperace nevnímáme proudění vzduchu. Systémy mají v sobě zabudovanou antibakteriální ochranu. Pracujeme s rekuperacemi od společností Hevolta, Jablotron a CSenergo.


FERMACELL


Fermacell podlahové sádrovláknité desky nabízí účinnou tepelnou ochranu, vysokou zvukovou izolaci a kročejovou neprůzvučnost včetně podstatného zvýšení požární ochrany. Desky jsou proti sobě přesazeny tak, že vzniká 50 mm široká polodrážka a jednotlivé podlahové prvky se vzájemně přesazují. Jedná se zároveň o materiál, který můžete použít pro úsporná řešení zvukové izolace u masivních nebo lehkých stropů. Je-li požadována vyšší požární odolnost, můžete použitím podlahového systému Fermacell již s vrstvou silnou 30 mm dosáhnout klasifikace F 90 při působení plamene shora. Pokud se jedná o nerovný povrch, lze využít i Fermacell podsypu na vyrovnání popřípadě samonivalace.

- Suchá montáž bez dodatečného zanesení vlhkosti
- Nízká konstrukční výška
- Vysoká zvuková izolace
- Kročejová neprůzvučnost
- Zvýšení protipožární ochrany
- Okamžitá připravenost k pokládce podlahovin
- Nízká hmotnost